منو

آموزش پخش همزمان در مدیا پلیر

اگر شما یک فایل صوتی را در ویندوز مدیا پلیر (WMP) باز کنید و بخواهید یک نمونه فایل موسیقی دیگر را به طور همزمان اجرا کنید، مدیا پلیر به طور خودکار شروع به پخش فایل جدید در پنجره مدیا پلیری که قبلا باز کردید می کند یعنی همزمانی وجود ندارد. امروز در دانش دیجیتال قصد داریم نحوه اجرای چند برنامه مدیا پلیر به صورت همزمان در سیستم عامل ویندوز را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این روش شما می توانید چند فایل موسیقی یا فیلم را به طور همزمان باز کنید و به صورت همزمان با آنها کار کنید.

چگونه چند فایل و پنجره مدیا پلیر را در ویندوز اجرا و پخش کنیم؟

برنامه ویندوز مدیا پلیر ( Windows Media Player) یکی از پخش کننده های محبوب است که در سیستم عامل ویندوز قابل دسترس است. برنامه مدیا پلیر ویندوز برخی از ویژگی های پیشرفته موجود در سایر پخش کننده رسانه های محبوب مانند Winamp، VLC و GOM را ندارد اما برای کاربرانی که تنها فایل های موسیقی را پخش می کنند مناسب است و به نصب و کدک نیاز ندارد.

آموزش اجرای همزمان دو یا چند برنامه مدیا پلیر در کنار یکدیگر:

در ویندوز مدیا پلیر نسخه ۱۲ این امکان وجود دارد که با نصب یک فایل Patch با هر بار کلیک بر روی آیکن مدیا پلیر یک پنجره جدا باز شود. برای اینکه به صورت همزمان چند پنجره از برنامه مدیا پلیر را در کنار هم داشته باشید مراحل زیر را انجام دهید:

شما باید Windows Media Player 12 Patch را نصب داشته باشید. برای این کار فایل فشرده Multiple WMP را از اینجا دانلود کنید و WMP.exe را از حالت فشرده خارج کنید.

در صورتی که برنامه ویندوز مدیا پلیر باز است آن را ببندید.

روی WMP راست کلیک کنید و Run as administrator را انتخاب کنید. حالا روی yes کلیک کنید. برای پچ کردن فایل روی دکمه patch کنید. وقتی که کار پچ تمام شد، شما پیغام Done را مشاهده خواهید کرد.

حالا ویندوز مدیا پلیر را اجرا کنید. دو دکمه برای شما نمایش داده می شود (Activate و Restore Backup). برای فعال کردن همزمان چند پنجره از برنامه مدیا پلیر Active را فعال کنید و برای غیر فعال کردن این وژگی روی دکمه Restore Backup کلیک کنید.


 

بعد از این که برنامه فعال شد، شما می توانید به طور همزمان چند پنجره از برنامه مدیا پلیر را در سیستم اجرا کنید. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید ما به طور همزمان ۴ پنجره از برنامه مدیا پلیر را اجرا کرده ایم.

تنها محدودیت این نرم افزار این است که تنها در Windows Media Player 12 و در ویندوز ۷ به بالا کار می کند.

تهیه کننده : آرین اسدی زاده

منبع : انزل وب

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید